A pályázatra az OFA Nonprofit Kft. pályázhat és Ő fogja kiírni a vállalkozások részére a konkrét pályázatot várhatóan 2024. I. negyedévében.
Támogatás célja
Munkahelyteremtési kapacitásbővítés és gazdaságélénkítés ösztönzése a négy leghátrányosabb magyarországi régióban működő mikro-, kis- és középvállalkozások részére.
A vállalkozások kapacitásbővítésének támogatásán és a zöld és digitális átálláshoz való alkalmazkodás segítésén keresztül.
Pályázók köre
- rendelkeznek legalább egy lezárt, teljes üzleti évvel,
- a négy leghátrányosabb régióban (Észak-Magyarország, Észak-Alföld, Dél-Alföld, Dél-Dunántúl) bejegyzett székhellyel, telephellyel vagy fiókteleppel,
- az éves átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelmek benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti évben minimum 1 fő volt,
- mikro-, kis- és középvállalkozásnak minősülnek.
Olyan új munkavállaló alkalmazásához igényelhető támogatás, akinek a felvételt megelőző hónapban nem volt munkából származó jövedelme.
Támogatás minimum 1 fő, maximum 10 fő foglalkoztatásához igényelhető. Az egy főre jutó támogatás maximális mértéke új munkavállalónként 2.467.920,-Ft.
A vállalkozásnak 30 % önrészt, állami támogatástól mentes saját forrást kell biztosítania, így a megítélhető támogatás a projekt elszámolható összes költségének maximum 70%-a lehet.
Az új munkavállalók vonatkozásában a KKV-nek az alábbi foglalkoztatási kötelezettsége van:
- A támogatott foglalkoztatás ideje maximum 6 hónap,
- a nem támogatott továbbfoglalkoztatási kötelezettség ideje 4 hónap.
Elszámolható költségek
- a munkavállaló bérköltsége 6 hónapig (bruttó 400.000 Ft/fő/hó és az ehhez kapcsolódó szociális hozzájárulási adó), valamint
- a bérköltség 30%-át kitevő mértékig
- eszközbeszerzés,
- a digitális átállás ösztönzése érdekében online marketing és felhőalapú üzleti szolgáltatásvásárlás,
- a zöld átálláshoz kapcsolódó horizontális tevékenység szolgáltatási költségei,
- nyilvánossági költségek.
Projekt területi korlátozása
A foglalkoztatásbővítés a vállalkozás kevésbé fejlett régióban (Észak-Magyarország, Észak-Alföld, Dél-Alföld, Dél-Dunántúl) bejegyzett székhelyén, új telephelyén vagy fióktelepén kell, hogy megvalósuljon.
A megvalósulási helyszínnek a támogatási kérelem benyújtásáig kell bejegyzésre kerülnie, a támogatási kérelem benyújtásának időpontjától per- és igénymentesnek kell lennie (kivéve, ha a vállalkozás az igény jogosultja), továbbá alkalmasnak kell lennie a projekt megvalósítására.
Bérelt telephely esetén határozatlan idejű, vagy legalább a továbbfoglalkoztatási időszak végéig szóló bérleti szerződéssel kell a vállalkozásnak rendelkeznie.
A megvalósulási helyszín akkor tekinthető alkalmasnak, ha a projekt tárgyát képező tevékenységek elvégezhetők a helyszínen, a projekt megvalósításhoz biztosított a megfelelő infrastruktúra.
Hogy a későbbiekben se maradjon le a fontos információkról iratkozzon fel a Hírlevélre!
Köszönöm!
Sikeresen csatlakozott!